Slovenske strelke v Osijeku napredovale v četrtfinale

Osijek, 21. marca - Slovenska ženska strelska reprezentanca z zračno puško se je prebila v četrtfinale letošnjega evropskega prvenstva v hrvaškem Osijeku. Živa Dvoršak, Klavdija Jerovšek in Urška Kuharič so skupno zadele 1869,7 kroga, kar je bil sedmi najboljši izid na tekmi, v petek pa se bodo za preboj v polfinale pomerile z drugouvrščenimi Avstrijkami.

V posamični konkurenci je bila najboljša Jerovškova, ki je s 624,0 kroga zasedla 25. mesto. Dvoršakova je tekmo s 623,2, kroga končala na 30., Kuharičeva pa s 622,5 kroga na 32. mestu v konkurenci 85 evropskih strelk.

Od treh slovenskih predstavnikov v pištoli je bil na današnji tekmi najboljši Jože Čeper, ki je s 571 krogi osvojil 39. mesto. Sašo Stojak je tekmo s 565 krogi končal na 57., Peter Tkalec pa s 557 krogi na 69. mestu.